WSTĘP.

Witajcie na stronach Crop Circle Connector. Jest to jedna z największych stron poświęconych zjawisku formacji i kręgów zbożowych. Na naszych stronach znajdziecie informacje poświęcone kręgom zbożowym oraz największą bazę danych kręgów z całego świata.

Formacje zbożowe, albo inaczej kręgi zbożowe - czasem używa się też nazwy piktogramy - są to specyficzne znaki pojawiające się na polach na całym świecie. Chociaż istnieje już bardzo wiele materiałów na ten temat, samo powstawanie formacji jest nadal sprawą dość tajemniczą.

W Wielkiej Brytanii farmerzy relacjonowali pojawianie się formacji zbożowych już od wielu lat. Media brytyjskie szerzej zajęły się tą sprawą na początku lat 80-tych XX wieku. Okolo 1990 formacje zbożowe stały się znane jako nowy fenomen - od prostych geometrycznych kręgów i
kół, aż po bardzo skomplikowane formacje i piktogramy. Formacje zbożowe to ogólnoświatowy fenomen i co roku pojawiają się nowe raporty i materiały z coraz większej ilości krajów. Jednak największa ich koncentracja znajduje się na południu Anglii, wokół starożytnych miejsc takich jak Stonehenge, Avebury i Silbury Hill (największy kopiec usypany ręką ludzką w Europie).

Chociaż istnieje wiele przeróżnych teorii na temat pochodzenia formacji zbożowych, żadna z nich nie wyjaśnia w sposób satysfakcjonujący ich genezy. Znajdują się jednak relacje w postaci fotografii i filmów, na których widoczne są dziwne małe jasne kule, które krążą wokół formacji.
Wiele z tych świecących kul zostało sfilmowanych w świetle dziennym - kule poruszają się w sposób wskazujący, że kierują nimi jakieś cele - być może sterowane są przez jakąs inteligencję? Czy istnieje jakieś powiązanie między tymi kulami, a formacjami zbożowymi?

Przeprowadza się wiele naukowych analiz, zwłaszcza na próbkach roślin pobranych z formacji i kręgów. Według amerykańskiego biofizyka doktora  Williama Lebengooda, rośliny w kręgach poddane były działaniu jakichś mikrofal. Oprócz badań czysto naukowych prowadzi się w kręgach
medytacje, próbuje "komunikować" z kręgami używając różnych środków: światła i dźwięku, aby spowodować jakąś interakcję między twórcami kręgów a badaczami...

Czymkolwiek formacje zbożowe są, stanowią jeden z najciekawszych fenomenów i stanowią również inspirację dla wielu ludzi na wielu płaszczyznach. Niektórzy, którzy doświadczyli kontaktu z formacjami - zmienili swoje życie i zrozumieli, że życie na Ziemi jest o wiele bardziej skomplikowane, a sama Ziemia kryje w sobie jeszcze wiele fascynujących zagadek.

Na naszych stronach znajdziecie najnowsze i najciekawsze informacje dotyczące formacji zbożowych pojawiających się na całym świecie. Gromadzimy raporty na temat nowych formacji, mamy jedne z najlepszych zdjęć formacji pochodzących od badaczy tego fenomenu z całego świata.

Formacje zbożowe w Anglii pojawiają się od kwietnia do późnego sierpnia - kiedy zboże jest na polach. Przez cały ten sezon będziemy dostarczać wam najświeższych informacji i fotografii, które dostaniemy, bądź sami zdobędziemy. Oczywiście pragniemy rownież, abyście wy przysyłali nam
swoje materiały i fotografie formacji i kręgów, które pojawiły się w waszym otoczeniu.

Czekamy na wasze fotografie i materiały, których nie omieszkamy umieścić w naszej bazie danych.
Możecie nadsyłać nam fotografie i materiały - czekamy na nie.

Mamy nadzieję, że strona ta stanie się otwartym kontaktem dla wszystkich zainteresowanych fascynującymi i intrygującymi tajemnicami, którymi są formacje zbożowe. Mamy też nadzieję, że strona ta stanie się miejscem wymiany informacji o kręgach i formacjach dla zainteresowanych z całego świata.

Thank you to Martin McKey Kaczmarek for the Translation.

SEE CROP CIRCLES


Return to the Crop Circle Connector

Mark Fussell & Stuart Dike

Hit Counter